Wady i zalety instalacji lpg w samochodzie

Kupując auto stajemy przed wieloma wyborami dotyczącymi wyboru przebiegu auta, ceny, czy kupić auto używane, czy nowe z salonu, ale również w jaki sposób i jakim paliwem będzie ono napędzane.

Warto dokładnie przemyśleć swój wybór, ponieważ uta zazwyczaj nie kupuje się na chwilę, lecz ma ono służyć dłużej i powinno ono spełniać nasze oczekiwania, by czerpać przyjemność z jazdy oraz jeździć bezpiecznie. Pytanie, czy samochody na olej napędowy, czy benzynę wystarczająco spełnią nasze oczekiwania. Jest to kwestia nie tylko budżetu, ale również bezpieczeństwa i wielu innych czynników, więc może warto wgłębić się w tematykę instalacji gazowych.

Instalacja gazowa- w jakiej cenie

Decydując się na instalację gazową musimy przygotować się na pewne inwestycje. Należy od razu założyć, że nie zawsze tania instalacja gazowa będzie tą najlepszą. Przede wszystkim musi ona pasować do samochodu, w którym ma być założona. Głownie chodzi tu o bezpieczeństwo użytkowania.

Warto przedtem udać się do specjalisty lub posłuchać opinii doświadczonych posiadaczy instalacji na gaz. Zatem jeśli chcemy wiedzieć ile kosztuje instalacja gazowa, można również poprosić o wycenę zanim się na nią zdecydujemy, by rzeczywiście stwierdzić, że nam się ta zmiana opłaci. Ceny wahają się od 2500zł do 4000zł. Wszystko w zależności jaki mamy samochód i jaka instalacja będzie dla niego odpowiednia i czy będzie odpowiednia do jego wymagań. Pamiętajmy jednak, że plusem instalacji jest to, że zaczyna się ona dość szybko zwracać, ponieważ oszczędność podczas eksploatacji może wynieść na wet do 40%.

Największe zalety instalacji gazowej LPG

Jednym z największych plusów samochodu z instalacją gazową jest duża oszczędność jazdy i to nie podlega żadnym wątpliwościom. Może się zdarzyć, że oszczędność ta wyniesie nawet do 40%, a jak wiadomo, przy obecnych cenach paliów w formie płynnej substancji, jest to korzystne i opłacalne. Są one również bezpieczniejsze dla środowiska, niż wszelkie opary np. z oleju napędowego.

wady i zalety lpg

Dla zwolenników ochrony środowiska, może to mieć ogromne znaczenie. Jak wiadomo, już teraz wprowadzane są obostrzenia dotyczące wydzielania spalin, gdyż każdego dnia do powietrza emitowany jest smog i inne związki siarki, co jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Następnie, dodatkowym plusem jest cicha i płynna jazda. Ponad to praca silnika, jest trwalsza, ponieważ olej silnikowy nie jest spłukiwany, a to pozawala na dłuższą żywotność i wydajność silnika.

Wady instalacji gazowej

Instalacje gazowe mogą mieć swoje wady. Przede wszystkim musimy tutaj dokładnie przemyśleć koszty, ponieważ założenie instalacji gazowej w używanym samochodzie, wiąże się z dodatkowym wydatkiem.

Koszt instalacji prędzej, czy później zaczną się zwracać, ale trzeba liczyć jeszcze droższe przeglądy rejestracyjne. Za przegląd samochodu w standardowej instalacji zapłacimy o połowę mniej niż przy instalacji gazowej.

Ponad to wszelkie zmiany dotyczące auta, musimy zgłosić do urzędu, lub starostwa powiatowego, co wiąże się z kosztem, ponieważ założenie instalacji jest zmianą i musi to zostać zarejestrowane. Minusem może być również zmniejszenie miejsca w bagażniku, ponieważ w miejsce koła zapasowego wchodzi instalacja gazowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *