Opony letnie

Sprawny samochód to gwarancja bezpiecznej podróży. Mowa tu nie tylko o częściach, czy silniku. Jednym z kluczowych elementów w czasie wakacyjnych wyjazdów są także opony letnie. To od ich jakości zależy komfort podróży.

Opony letnie – jak je wybierać?

Opony letnie bieżnikWarunki pogodowe panujące latem na drogach są różne. To, że nie ma mrozów, nie oznacza, że nawierzchnia drogi nie może być śliska. Padający deszcz również niesie spore niebezpieczeństwa dla kierowców. Odpowiednie opony letnie wyposażane są w specjalistyczne systemy odprowadzania wody i nie tylko. Opony letnie znanych marek tworzone są tak, by posiadały możliwie jak największy kontakt z podłożem. Daje to lepszą przyczepność, dzięki czemu auto pewniej i stabilniej trzyma się drogi. Prawidłowo dobrane opony mają także wpływ na wydajność i płynność jazdy. Ileż to razy słyszymy o nieprzyjemnym szumie w czasie jazdy. Powodem są zazwyczaj nieodpowiednio dobrane opony letnie.

Większa kontrola i swoboda jazdy

dobre opony letnieOsoby, które często przemieszczają się samochodem i pokonują dalekie trasy, doskonale wiedzą jak ważne jest posiadanie sprawdzonego samochodu. Opony letnie producentów takich jak Dębica, Michelin, czy Uniroyal przykładają bardzo dużą wagę do jakości materiałów, z jakich wytwarzają swoje produkty. Oferują opony dopasowane do niemalże wszystkich modeli pojazdów. Dbają o każdy szczegół, w tym również design opon. Niemniej jednak, na pierwszym miejscu zawsze stawiane jest bezpieczeństwo, dlatego wytrzymałość opon jest kluczowym wyznacznikiem ich jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *