Nakładki progowe, czemu warto w nie zainwestować?

Dla fanów motoryzacji, prócz podstawowego wyposażenia samochodów, producenci tworzą i oferują różne akcesoria dodatkowe wyposażenia samochodów. Niektóre z nich mogą być założone po prostu dla zaspokojenia potrzeby posiadania gadżetu w samochodzie, a inne mogą się przysłużyć jako dodatkowe akcesoria poprawiające funkcjonalność i komfort auta.

Podróżowanie samochodem wiąże się niekiedy z jazdą w trudnych warunkach drogowych i atmosferycznych. Warto zatem pamiętać o nadwoziu auta, ponieważ kierowcy mogą zetknąć się z błotem, kamieniami, osadami z jezdni lub opadami, takimi jak śnieg i deszcz. Do ochrony nadwozia mogą posłużyć nakładki progowe. To dodatek, który nie dość, że upiększy auto, to jeszcze ukryje już powstałe zarysowania, czy pęknięcia powstałe przy wsiadaniu lub wysiadaniu z auta.

Zalety nakładek progowych

Dużą zaletą nakładek progowych jest to, że są one nie tylko ładne i estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Oferowane na rynku nakładki są gwarancją ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi progów, które powstają mimowolnie podczas wsiadania i wysiadania z auta.

nakładki progowe

Kolejną zaletą nakładek progowych jest to, że są łatwe w instalacji. Możemy to zrobić samodzielnie, bez pomocy fachowców i mechaników. Ważna jest również ich wytrzymałość, ponieważ mimo że montowane są często na taśmy samoprzylepne, to są te taśmy są odporne na różne warunki atmosferyczne, co gwarantuje ich trwałość.

Jak zainstalować nakładki progowe

Podczas instalacji podświetlanych nakładek progowych, zaleca się korzystać z pomocy profesjonalnych mechaników elektryków, ponieważ podświetlane nakładki progowe wymagają większego zaangażowania podczas instalacji i muszą być kompatybilne z elektroniką danego modelu samochodu.

Przed instalacją należy się również upewnić, że nakładki przy zamkniętych drzwiach samochodu nie ocierają wewnętrznej strony drzwi. Należy również wyczyścić powierzchnię, na której będzie przyklejana listwa. Następnie należy przyłożyć nakładkę i zaznaczyć prawidłową pozycję. Kolejnym krokiem jest odklejenie taśmy zabezpieczającej i przyklejenie jej do powierzchni. Należy wykonywać operację bez pośpiechu, ponieważ nakładka musi być przyklejona równo do zaznaczonej wcześniej pozycji.

Klejenie należy zacząć od góry przyciskając nakładkę do całej powierzchni. Ostatnim krokiem jest usunięcie folii ochronnej z powierzchni nakładki i można zacząć cieszyć się podczas codziennego użytkowania auta.

Odpowiedni model nakładki do Twojego auta

Nakładki progowe przeznaczone są praktycznie do każdego modelu auta. Uniwersalne nakładki progowe są zazwyczaj sprzedawane w zestawach i nie muszą być dedykowane dla każdego modelu auta osobno. Zestawy zawierają najczęściej dwie nakładki na tył samochodu i dwie na przód. Należy jednak pamiętać, że do czyszczenia nakładek progowych wystarczy woda, ale warto również wyposażyć się w specjalne środki czyszczące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *