Jak wybrać wytrzymałe pokrowce samochodowe?

Rynek motoryzacyjny jest dziś szeroko rozbudowany i wciąż poszerzany. W wielu sklepach internetowych i stacjonarnych najdziemy duży wybór akcesoriów samochodowych, a także gadżetów motoryzacyjnych.

Często chcemy uniknąć zabrudzeń oryginalnej tapicerki w naszym samochodzie i aby tego uniknąć szukamy pokrowców samochodowych. Pokrowce na fotele samochodowe są bardzo praktyczne i wykonane z dobrej jakości materiałów. Wiele sklepów w swej ofercie ma pokrowce, które będą z pewnością spełniały nasze oczekiwania.

Dlaczego warto zainwestować w pokrowce na fotele samochodowe

Pokrowce na siedzenia samochodowe to inwestycja warta uwagi, posiadająca wiele zalet. W przypadku pokrowców welurowych jak i z ekoskóry stosowane są bardzo wytrzymałe materiały, a same pokrowce najczęściej objęte są roczną gwarancją. Pokrowce są przyjemne w dotyku, a więc siadając na nich, czy latem, czy zimą nie czujemy dyskomfortu zwłaszcza w dłuższej trasie.

Dobrym rozwiązaniem są pokrowce welurowe, ponieważ są one miłe w dotyku. Inaczej jest w przypadku ekoskóry lub żakardu. Welur sprawia, że pokrowce są elastyczne i nie sprawia nam kłopotu ich czyszczenie, zakładanie i zdejmowanie, a także dobrze dopasowują się do kształtu fotela samochodowego. Są również odporne na działanie niskich i wysokich temperatur, ponieważ nie marzną, a także nie przyklejają się do ciała podczas upałów. W takie okrycia powinien zainwestować każdy kierowca, ponieważ zapewni to zachowanie czystego i estetycznego wnętrza samochodu.

pokrowce samochodowe

Wady pokrowców samochodowych

Przy zakupie pokrowców warto przeanalizować wszystkie za i przeciw. Otóż pokrowce mogą mieć kilka swoich wad. Tak naprawdę pokrowce same w sobie są świetnym rozwiązaniem, kwestią sporną jest natomiast wybór materiału pokrowca. Welurowe ze względu na swoją strukturę materiału nie są polecane dla osób, które wożą w samochodzie swoje dzieci, lub zwierzęta.

W tym przypadku istnieje większa możliwość zabrudzeń. Przy dużych zanieczyszczeniach, trzeba pokrowce prać w pralce. Inaczej jest w przypadku tych z ekoskóry, ponieważ te można wytrzeć jedynie wilgotną szmatką, lub użyć specjalnych chusteczek to czyszczenia tapicerki.

Gdzie kupić pokrowce samochodowe

Pokrowce samochodowe mogą stać się niezbędnym elementem jeśli chcemy bardzo zadbać o wygląd wewnętrzny i estetyczne walory naszego samochodu. Zwłaszcza jeśli w przyszłości przymierzamy się do sprzedaży auta. Można oczywiście skorzystać z usług specjalnych pralni, ale jest to dość kosztowne.

Warto być może dokonać zakupu pokrowców, które będą chroniły tapicerkę przed zabrudzeniami. Pokrowce możemy kupić zarówno w sklepie internetowym jak i stacjonarnym, lub też wykonać pokrowce na wymiar. Wówczas sami wybierzemy materiał, z którego będą uszyte pokrowce na fotele, a także będą dokładnie takie jakie chcemy.

Wyposażymy wtedy nasz samochód w gustowne pokrowce idealnie skrojone pod nasze potrzeby. Warto zainwestować w takie akcesoria, by pokonywana trasa była przyjemna i komfortowa, bez stresu przed oblaniem kawą, czy innymi plamami i zanieczyszczeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *